Hayalcan Deniz

Hayalcan Deniz, 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Kendi deyimiyle “eli kalem tutmaya başladığından beri sürekli bir şeyler çiziktiriyor.”

Liseyi de, tam bursla yerleştiği ama yine de yarım bıraktığı üniversiteyi de Grafik Tasarım bölümlerinde okudu. Küçük yaştan beri çeşitli reklam ve etkinlik ajanslarında “Benden ne olur?” denemeleri yaptı. Fakat profesyonel çalışma hayatı boyunca bu "ajans insanlığı"nın ona göre olmadığını defalarca deneyimledi.

Üretimin destekleyici elemanlarından biri değil, içinde olma hayalinden vazgeçemediği için kendi küçük devrimini yaptı. İşi gücü, tatlı maaşları, o müthiş gece mesailerini geride bırakarak kızıyla birlikte Çanakkale’ye yerleşti ve 2018 yılından beri bağımsız illüstratör olarak çalışıyor. Bir yandan da görsel sanatların esnek imkânlarını değerlendirerek kendi üretimleri için yeni denemeler yapıyor.

Çizerliği meslek olarak benimsediğinden beri içindeki özgürlük hissi bundan başka bir hayat düşünmesine izin vermiyor. Bulduğu her malzeme ve yeni teknikle oyunlar oynama imkânının onda yarattığı coşkunun, size de hoş hisler olarak yansıması ve çoğalması dileğinde.